Pomáháme


Ráda dělám věci, které mají nějaký smysl, někomu pomůžou. Dříve jsem aktivně skautovala a vedla oddíl skautek, pracovala v nadačním fondu a nyní jsem se pustila do designu plátěných tašek, protože v plátěnkách vidím velký krok vpřed v omezování plastových obalů a igelitek a ekologii vůbec.
 
Chtěla jsem však své úsilí ještě něčím podpořit. Rozhodla jsem se spolupracovat s Hankou Svobodovou, která vede projekt Chráníme mořské želvy. Za pět let už jich společně s ochranáři v Indonésii zachránili více než 2 400 000.
 
S Hankou jsem se poznala na jedné "želví" přednášce a celá věc mě velmi oslovila. Želvy jsou plastovými obaly přímo ohrožovány na životech. Medúzy, kterými se většina mořských želv živí, mohou jednoduše zaměnit za igelitové sáčky, které pro ně mnohdy jsou posledním soustem.
Želvy nemají problém jen s plasty, ohrožují je i pytláci, kteří kradou vejce na prodej nebo obchod s želvovinou.
 
Projekt Chráníme mořské želvy se snaží s tímto vším bojovat a především vzdělávat místní obyvatele, kterých se to týká nejpříměji. Tým se snaží, aby místní měli želvy a přírodu rádi a učí je chovat se udržitelněji.
 
K tomu všemu je však zapotřebí finančních prostředků.
 
Já jsem pro ten účel vyrobila tyto želví tašky. Z každé prodané želví tašky poputuje 100,- na záchranu mořských želv a tím můžete
pomoci i Vy :)
 
Díky, že do toho půjdete se mnou :)